הפרוייקטים שלנו | התנדבות בשמירה

התנדבות בשמירה היא אחד הפרויקטים הראשונים והמרכזיים בשומר החדש. השמירה מייצרת נוכחות בשטח, הרתעה והפחתה בפועל של הפשיעה החקלאית. נוכחותם של המתנדבים בשטח במקרים רבים מונעת נזק או גניבה בזמן ובמקום השמירה.

באמצעות מאות מתנדבים ומתנדבות השומרים בנקודות אסטרטגיות בגליל ובנגב, אנחנו מסייעים לחקלאים ולבוקרים להגן על השטחים הפתוחים בנגב ובגליל, מחזקים את רוחם ואת תחושת הביטחון שלהם. 

עד כה, נוכחותם של המתנדבים הצליחה למנוע פלישות וגניבות רבות ואיפשרה לחקלאים לישון לפחות לילה אחד בשבוע שקט. 

 
פעילותם של המתנדבים מסייעת בכמה היבטים -

o          הפחתת הנטל והעומס המוטל על החקלאי.

o          יצירת הרתעה אזורית ע"י נוכחות בשטח.

o          מניעת נזקים (גניבות/השחתות רכוש/פלישות וכד').

o          מניעת נטישה של שטחים המוחזקים כדין.

חוויות השמירה מאפשרת למתנדבים להכיר אנשים ממגוון גילאים ורקעים שונים, לחוש יחד את רגש הרעות, להתנתק מחיי היומיום עבור מטרה משמעותית ולהעביר לילה שלם בשטח עם מדורה.
היא בעיקר מעוררת בהם את האהבה לארץ ומייצרת רשת של ערבות הדדית.

בעזרת נוכחות פיזית ורצופה של מתנדבים מכל רחבי הארץ ישנם כיום מעל ל-40 מצפי שמירה ברחבי הנגב והגליל המאוישים ע"י מתנדבי הארגון, החקלאים מדווחים על שיפור ביכולתם לנהל את המשק ולחיות חיים נורמאלים.מעוניינים להתנדב?

השמירה מתקיימת בשטחים חקלאיים אליהם מגיעים מתנדבים ומתנדבות מכל רחבי הארץ, מגיל 21 ומעלה. היא מיועדת לגברים ונשים כאחד ששירתו בשירות צבאי או לאומי.

המתנדבים עוברים יום הכשרה בסיסי במצפה בו הם מיועדים לשמור. בימי ההכשרה מתקיימים מפגש עם החקלאי בשטח, היכרות עם אתגרי השטח, למידה של סמכויות המתנדב בשמירה ומפגש עם נציגי הארגון להכרה מעמיקה יותר עם ערכי הארגון ורוחו. כל מתנדב מתחייב ל  6-12  לילות שמירה בשנה בשטחים החקלאיים.

הצטרפות להתנדבות בשמירה בגליל >
הצטרפות  להתנדבות בשמירה  בנגב >


"מֵעַל הַמִּגְדָּל סָבִיב אַשְׁקִיפָה, עֵינִי תִּגְמַע מֶרְחַקִּים,

אֶרֶץ רוֹגַעַת בִּדְמִי הַלֵּיל, הוֹי, שׁוֹמֵר, מַה מִּלֵּיל?"