ציטוטים של תלמידים - אדם אדמה


זהר אנטיןזהר אנטין

למרות שכל אחד מאתנו מגיע ממקום אחר דעות פוליטיות שונות, תרבויות שונות אנחנו כולנו באנו לפה מסיבה אחת שהיא עבודה עברית חקלאית, שזה בעצם מה שמאחד אותנו בתור קבוצה, וזה פשוט מדהים לעבוד את האדמה וליישב את הנגב.

יש את הרגע הזה שמסיימים את החממה לפני הזמן ורואים את החקלאי מאושר ושמח שעזרנו לו לעבוד זה באמת רגע מדהים, שווה לבוא לפה בשביל זה.

 

צוף כבשנהצוף כבשנה

הגעתי לתכנית לפני קצת יותר מחצי שנה ומהר מאד הבנתי שבתכנית הזאת אתה חווה משהו שאתה לא חווה בשום מקום אחר, כל בן נוער שיגיע לפה חווה חוויה הרבה יותר משמעותית אתה מרגיש שבאמת אתה עושה משהו רציני עם החיים שלך.

בתכנית אדם ואדמה אני חושב שהעבודה החקלאית בסופו של דבר זה אתגר והאתגר הזה מצמיח אותך אתה נבנה כאן ואני חושב שכל אחד שמגיע לפה יצא מכאן בן אדם הרבה יותר איכותי מכל בן גילו במדינת ישראל אין הרבה תכניות כאלה בארץ.

מבחנתי זאת אחת החוויות היותר רציניות שאדם יכול לעבור במהלך החיים שלו ובאמת שאני מציע לכל בן נוער להצטרף ולחוות את החוויה המדהימה הזאת.

אורי שפרונגאורי שפרונג

תכנית אדם ואדמה גורמת לי לעשות הרבה דברים שמקדמים אותי לא מעט אם זה אומר לקום בבוקר לבד ולהכין צידנית בחמש לפנות בוקר ולמלא מים, זה נותן לי אחריות.

לפני שנה  הייתי ברמה לא כל כך טובה בלימודים והשתפרתי באופן ניכר זה חלק מהווי של התכנית שזה משלב חקלאות, העבודה הכי טובה שיש בערבה ולימודים ברמה הכי גבוהה שיש בארץ וגם העשרה אחרי הצהריים שלומדים א.ד גורדון או על בן גוריון ואפילו על איך אנחנו מדברים ביום יום שלנו.