אהבת הארץ ואהבת החקלאי – הם המניעים שלי!

משה צברי, מנכ"ל ומהנדס, מתנדב בארגון השומר החדש 
ומגיע לשמירות יחד עם אישתו ובלוויית הסוסים שלהם, מספר לנו על חווית ההתנדבות שלו.


אחד הפרויקטים הראשונים והמרכזיים בשומר החדש הוא ההתנדבות בשמירה. המתנדבים שמגיעים לשמור מייצרים נוכחות בשטח, הרתעה והפחתה בפועל של הפשיעה החקלאית. במקרים רבים, נוכחותם של המתנדבים בשטח מונעת נזק או גניבה בזמן ובמקום השמירה, ובכך תורמת לחקלאים רבים ועוזרת להם להמשיך ולקיים את את סדר יומם.


משה צברי, מתנדב, עם החקלאי יהודה מרמור אחד המתנדבים הוא משה צברי, אשר שמע על הארגון מהבן שלו והחליט לקפוץ על ההזדמנות. "שני הנושאים שמדברים אליי הם אהבת הארץ ואהבת החקלאי, ושניהם עומדים בבסיס ההתנדבות בפרט וארגון השומר החדש ככלל."

כיום, ישנם כבר עשרות מצפי שמירה ברחבי הנגב והגליל המאוישים ע"י מתנדבי הארגון. בזכות נוכחות פיזית ורצופה של מתנדבים מכל רחבי הארץ, מדווחים החקלאים על שיפור ביכולתם לנהל את המשק ולחיות חיים נורמאלים.


משה צברי מספר על השמירה: "אתמול הייתי בלכיש עם אישתי, היה כל כך יפה! בזכות השמירה אני מגיע למקומות שאני לא מספיק להגיע אליהם.. זו הזדמנות מעולה לפגוש אנשים, לעזור להם ותוך כדי לגלות הרבה דברים יפים, ואיתם כמובן גם הרבה בעיות.."

משה צברי, מגיע להתנדב עם סוס 


שלטון החוק – היכן?

נתוני הפשיעה החקלאית עדיין גבוהים מאוד, מתנדבים וחקלאים רבים תוהים על תפקיד הרשויות וצורת האכיפה של החוקים הנוגעים בנושא. "שלטון החוק צריך לעשות את העבודה שלו על ידי אכיפה משמעותית יותר. הפשיעה קשה והמשטרה לא עושה את שלה - זוהי בעיה כללית שקיימת במדינה לא רק בתחום הזה, וזוהי בעיה שצריך לפתור. עם זאת, אנשים טובים כמו אנשים מהשומר עושים משהו שהמשטרה לא יכולה לעשות, הם מביעים תמיכה עממית. זה הרבה יותר חזק מכל דבר אחר - החקלאים מרגישים סוף סוף שהם לא לבד."


מעוניינים להתנדב?

השמירה מתקיימת בשטחים חקלאיים אליהם מגיעים מתנדבים ומתנדבות מכל רחבי הארץ, מגיל 21 ומעלה. המתנדבים עוברים יום הכשרה בסיסי במצפה בו הם מיועדים לשמור. בימי ההכשרה מתקיימים מפגש עם החקלאי בשטח, היכרות עם אתגרי השטח, למידה של סמכויות המתנדב בשמירה ומפגש עם נציגי הארגון להכרה מעמיקה יותר עם ערכי הארגון ורוחו.


משה צברי ממליץ על חוויית ההתנדבות ומספר: "עשיתי גם לילות וגם ימים, זאת חוויה גדולה להיות בשטח הגדול, אני בא עם הסוסים ועם אישתי ואנחנו מעבירים שמירה יחד, זה באמת מיוחד. אם חשובה לכם הארץ, ואתם רוצים לתמוך באנשים שזקוקים לעזרה, הצטרפו לשומר עוד היום."דברי צברי, מצטרפת לשמירה


הצטרפות להתנדבות בשמירה בגליל >

הצטרפות להתנדבות בשמירה  בנגב
>

 
<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 הבא > סיום >>